top of page


TROCHĘ HISTORII

Firmę J. STROBEL & SÖHNE GmbH & Co założył Jean Strobel w Monachium w 1883 roku jako firmę rodzinną. Początkowo firma zajmowała się produkcją rowerów, ale również naprawą maszyn szwalniczych.

W roku 1919 synowie Oskar oraz Alfons rozpoczęli produkcję specjalistycznych maszyn szwalniczych. Pierwszymi maszynami były pikówki oraz maszyny talerzykowe. W 1947 rok Alfons junior dołączył do firmy i rozbudował sieć dystrybucji, sprzedaży i obsługi na całym świecie.

1998 rok Florian Strobel jako czwarta generacja przejął firmę. Jego celem było wprowadzanie jak najbardziej przyjaznych rozwiązań technicznych. Wówczas to firma zmieniła swoją siedzibę

i przeniosła się z Monachium do Puchheim

k/ Monachium.

Dnia 1.08.2005 firma J. STROBEL & SÖHNE GmbH & Co. została przejęta przez firmę STROBEL Spezialmaschinen GmbH (zarejestrowaną w sądzie rejestrowym Monachium pod numerem HRB 157909)
i reprezentowana jest oficjalnie przez spadkobierców Dyrektora Handlowego Pana 
Dr. Wolfganga Plessa. Właścicielami są dwie doświadczone i znane w świecie biznesu osobowości, mające kontakty z rynkami międzynarodowymi. Inwestor gwarantuje, że po szczęśliwe przeprowadzonej restrukturyzacji
i przebudowie firmy, poczynione będą niezbędne inwestycje, aby przyszłość firmy STROBEL była lepsza. Śmierć  Pan Dr. Wlfganga Plessa w 2012  był przyczynkiem do kolejnych zmian w firmie.

 

We wrześniu 2013 firma STROBEL Spezialmaschinen ma nowego właściciela
i  Dyrektora Handlowego Pana Kerstana Kaufhold'a.  Pan Kerstan Kaufhold jest osobą  znaną i umocowaną w naszej branży.

Moja współpraca z firmą STROBEL rozpoczęła się w 1990 roku i trwa bez przerwy do dziś. W tym czasie pracowałam jako przedstawiciel firmy na Polskę. Odbyłam wiele szkoleń w firmie i swoją wiedzą chętnie się dzielę.

 

VEB100-1 a.png
Łączarka kl. 250.png

O NAS

 

Jesteśmy przedstawicielem firmy STROBEL Spezialmaschinen GmbH, Niemcy na Polskę.

W swojej ofercie mamy specjalistyczne maszyny szwalnicze mające zastosowanie przy produkcji:

 

             ·         obuwia: sportowego, tekstylnego, ochronnego

 

             ·         odzieży damskiej, męskiej, wierzchniej

             ·         w kuśnierstwie i kaletnictwie

             ·         kombinezonów do sportów wodnych

             ·         wałków malarskich

             ·         w przemyśle motoryzacyjnym

             ·         poduch i mebli tapicerowanych.

 

​Wieloletnia praktyka oraz uzyskane doświadczenie sprawiło, iż firma STROBEL stała się liderem

i gwarantem bardzo dobrej jakości w zakresie produkowanych maszyn. Pozycja ta motywuje producenta do ciągłej pracy aby sprostać oczekiwaniom naszych odbiorców. Zastosowanie tych maszyn

w zasadniczy sposób wpływa na poprawę jakości wyrobów umożliwiając Państwu sprostanie wysokim wymaganiom stawianym przez Waszych klientów.

 

​Współpracujemy z firmą MK Nähtechnische Systeme GmbH, Niemcy doposażającą m.in. markowe maszyny   szwalnicze  i urządzenia  w   mechanizmy / oprzyrządowania   dostosowując   je   do

indywidualnych potrzeb naszych klientów. Automat do szycia wałków wraz z urządzeniem wywracającym jest tego przykładem.

 

W naszej ofercie znajdują się zszywacze firmy ANKER-TEX GmbH, Niemcy. Stosowane są do różnych operacji mocowania w przemyśle włókienniczym (w tym z wyjątkowo cienkimi zszywkami),

ale również do pakowania.

Prowadzimy skład części zamiennych, autoryzowany serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny oraz doradztwo techniczne. Przy sprzedaży oferowanych przez nas maszyn i urządzeń przewidujemy ich instalację u Państwa w Zakładzie oraz krótkie szkolenie mechanika jak i operatora na nasz koszt.

MASZYNY UŻYWANE

W naszej ofercie znajdują się również używane przemysłowe maszyny szwalnicze. Maszyny te są po przeglądzie i remoncie. Ich stan jest przez nas bardzo dokładnie sprawdzany.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji o poszczególnych urządzeniach proszę wybrać produkt lub aplikację z menu z prawej strony startowej lub jedną z opcji "Maszyny według aplikacji", "Maszyny według klas" lub wybierając ikonki znajdujące się u dołu strony.

​Uzupełnieniem naszej oferty są nici firmy ALTERFIL, Niemcy. Jest to firma z przeszło 100-letnimi tradycjami i ma swoją siedzibę w środkowej Saksonii, ośrodka przemysłu tekstylnego od 19-tego wieku.  Nici firmy ALTERFIL to produkt, na którym można polegać.

Urządzenia do nap, oczek, guzików firmy me-plast Kozina znajdą zastosowanie przy produkcji odzieży, również dla dzieci, ale i jeansów. Ale również przy materiałach reklamowych jak banery.

LEASING

Nawiązaliśmy stałą współpracę z Europejskim Funduszem Leasingowym - sprawdzonym partnerem na rynku usług finansowych. Nasi klienci mogą liczyć na korzystne warunki leasingowe.

 

Od 2006 roku jesteśmy jednym ze współorganizatorów imprezy "SZWALNIA - Tylko dla profesjonalistów". W ramach tej imprezy, zawsze pod koniec września, organizujemy kolejne edycje Seminariów, podczas których wystawcy reprezentujący najbardziej znane firmy produkujące maszyny szwalnicze, urządzenia krojcze, prasowalnicze, systemy CAD/CAM, oprzyrządowania

a również włókniny odzieżowe i nici prezentuje swoje rozwiązania technologiczne. Prezentacjom towarzyszą różne wykłady prowadzone przez gospodarzy.

 

Cele organizatorów tych imprez to:

-   pomoc zakładom odzieżowym w rozwiązywaniu ich problemów technicznych, technologicznych

-   integracja i konsolidacja branży, poprawa jej wizerunku.

Bardzo dużą wagę przywiązujemy do zagadnień związanych z edukacją przyszłej kadry dla naszego przemysłu odzieżowego. Mamy na swoim koncie szereg inicjatyw, spośród których chcemy polecić film "Ubrani w Polskę".

 

 

Dążymy do stworzenia w Łodzi najnowocześniejszego w Europie Centrum Edukacji dla potrzeb naszej branży. Więcej szczegółów na stronie www.szwalnia.biz.

Pozostając do Państwa dyspozycji otwarci jesteśmy na wszelkie sugestie.

                                                      Życzymy udanej pracy!

Zdjęcie do strony.png
Textilia 2.png
TEX 33.png
DC1500.png
Handstitch.png
1.png
bottom of page